חזית הבריכה

אנחנו כבר בסוף החופש, הקיץ עומד להיגמר, וללא ספק אפשר להתחיל לסכם.


בריכת עמישב נפתחה השנה בחודש מאי אחרי שיפוץ רציני, השיפוץ כלל הוספת שתי בריכות לקטנים, שדרוג הדשא ומתקני שעשועים, לובי מפואר וממוזג, קיוסק, סאונה וכמובן- בריכה חצי אולימפית מקורה.
הפתיחה החדשה גרמה לתושבים הדתיים בשכונה למחות כנגד ההחלטה להשאיר את הבריכה פתוחה בשבתות. רבני הקהילות בשכונה יצאו בחרם כנגד הבריכה וקראו לתושבים שלא להיכנס לבריכה ולעשות כרטיסיה או מנוי. אפילו רב העיר, הרב מיכה הלוי כתב מכתב לתושבי השכונה שלא לשתף פעולה עם הנהלת הבריכה ועיריית פתח תקווה בנושא הזה.


לאט לאט תושבי השכונה הדתיים הבינו שסטטוס קוו זה סטטוס קוו. הבריכה שנוסדה לתושבי עמישב שברובם חילונים והייתה פתוחה בשבתות ללא הפרעות במשך שנים, צריכה להישאר פתוחה למרות הרצון של התושבים הדתיים ולמורת רוחם של רבני השכונה.
בשבועות הראשונים של החופש היה אפשר לראות את ראשוני הדתיים נכנסים לבריכה, למרות הוראות הרבנים, כעבור מספר שבועות כשמספר הדתיים שנכנסו לבריכה רק המשיך לעלות, שונה החרם ורק היה "אסור" לרכוש מנויים.


כרגע נראה שהמצב חזר לקדמותו. אמנם לא הרבה דתיים מחזיקים במנוי אבל ללא ספק הרבה דתיים מחזיקים בביתם כרטיסייה מחוררת היטב. השבועיים האחרונים של החופש וחופשת בין הזמנים רק ממשיכה למשוך תושבים אל הבריכה ונראה שהזרם ייגמר רק בתחילת הלימודים.


בנוגע למצב הבריכה עצמה, ניתן לראות שההשקעה היתה משתלמת. המתחם כולו מתוחזק בצורה מצוינת, וובריכה המקורה לפני הכניסה למים המציל קורא למתרחצים לשטוף את עצמם במקלחת בכדי לשמור על המים נקיים ובנוסף, כל כמה שעות נלקחת דגימה של המים לצורך בדיקה, דבר שמעיד על הטיפול המסור של ההנהלה.
מחוץ למתחם המקורה ניתן לשבת בדשא רחב ידיים מתחת לציליות גדולות. אך בין הבריכה המקורה לבריכה החיצונית יש גדר גדולה שמחלקת את הבריכה לשני חלקים, לכאורה, הגדר נראית לא קשורה בהתחלה, אבל במחשבה שנייה הגדר גרמה להוספת זמני הפרדה והיא מאפשרת לכל תושב להיכנס כמעט בכל שעה לאיזה צורת הפרדה שירצה: גברים,נשים או מעורב.

פנים הבריכה המקורה.


הבריכה החיצונית קצת יותר מאכזבת, היא נשארה כמו שהייתה לפני השיפוץ למעט שינויים קטנים ולא ניכרים לעין. אך הבריכה המקורה מספקת את הסחורה וכניסה ב25 שקלים עם כרטיסייה היא כניסה משתלמת. הבריכה המקורה ממשיכה לפעול גם בחורף והיא תהיה מחוממת, לקראת הקיץ הבא צפוי להיבנות מועדון ספורט עם חדר כושר, נמשיך לעקוב…


לסיכום, החרם נגמר, כמו גם החופש והקיץ, למרות הכבוד שנותנים לרבני השכונה ניתן לומר שה"חרם" לא עזר לאף אחד מהצדדים- הבריכה הפסידה כסף רב מכך שהתושבים הדתיים לא קנו מנוי, התושבים הדתיים שרצו לקנות מנוי כיבדו את החלטת הרבנים והפסידו כניסה בכל זמן נתון לבריכה למרות המחיר הזול של המנויים השנה, והבריכה נשארה פתוחה בשבתות.


השאלה הגדולה ביותר שמופנית כרגע להנהלת הבריכה מצד הרבנים היא איפה יתקיים התשליך בראש השנה? בבריכה החיצונית או בבריכה המקורה?